Uus telk
Järgmine suurem upgreid on tehtud ja selleks on telk. Peale pikka vaagimist jäi otsus viimaks Six Moon Designs Lunar Solo peale.
Vahepeal sai mõeldud ka "päris telkide" peale nagu MSR Hubba NX jne, kuid jällegi tundus see kaaluvahe piisavalt suur. Lunar Solo kaalub koos kõigega ca 800 grammi. See sisaldab siis endas polycro-st põhjakaitset ja MSR-i Mini Groundhogi vaiasid. Tokina kasutan Black Diamondi Trail Pro käimiskeppi.
Lunar solo ja Hilleberg Unna |
Tänaseks päevaks olen ma selles telgis ööbinud neli ööd ja esmamulje on hea. Esimese asjana panin telgi töökojas üles ja käisin õmblused silikooniga üle. Ilmselt selleks otsest vajadust pole, kuid nüüd peaks telk veelgi vihmakindlam olema. Protsess oli ülimalt lihtne ja midagi karta ei ole. Kasutasin selleks McNetti Seam Sealerit.
Telgi püstitamine on olnud siiamaani üsna heitlik. Esimestel kordadel õnnestus mul see üsna ideaalselt, kuid viimasel ööbimisel pidin manuaali uuesti läbi lugema ja meelde tuletama mõned põhitõed. Ehk kui reeglitest kinni pidada, siis pole see üldse keeruline ja internetist leiduva hala, et telki on keeruline püstitada, võib liigitada saamatuse või lihtsalt vingumise alla.
Õigesti püstitatult on telk väga mahukas, kus hädapärast võib ööbida ka kahekesi. Seda muidugi juhul, kui üks on naisterahvas. Üksi telgis olles saab enda kõrvale mahutada ilusti seljakoti ja ruumi jääb veel kõvasti ülegi. Vabalt saab istuda ja riideid vahetada. Telgi eeskoda mahutab jalanõud ja seljakoti. Parema ventilatsiooni nimel ei saa eeskoda päris maaligi tõmmata ja suure vihmasaju korral tuleb ilmselt ettevaatlik olla, et miski sealt välja ei turritaks. Ma pole veel proovinud eeskoja varjus süüa teha, kuid seegi peaks võimalik olema.
Ilmastikukindluse kohta ei oska veel midagi öelda, kuid telk tundub üsna stabiiline olevat. Pingutades saab päris "kõva" varjualuse. Vihma pole see telk samuti näinud.
Ühekihiliste ja just silikooniseeritud nailonist tehtud telkide puhul mainitakse alati kondensaadi tekkimist. See polnud minule üllatust, sest Tatonka Abisko on vähese kasutamise puhul seda ilusti tõestanud. Abisko puhul on muidugi abiks sisetelk. Lunar Solo oli esimesel matkal päris viisakas ja kiusas kondensiga väga minimaalselt. Kolmest ööl ühel seda vist ei olnudki ja peamiselt leidus seda ainult minu näo kohal. Küll aga viimasel ööbimisel suvilas oli seda üsna palju. Telk ei olnud just kõige paremini püstitatud mistõttu ventilatsioon ei olnud ideaalne ja ööseks jäi tuulgi seisma. Sellisel puhul oleks ilmselt kõige mõistlikum mõni hea imavusega lapikene telgikotti juurde visata ja peale ärkamist kergelt siseseinad üle käia.
Eks aeg näitab, kuidas telk kasutamisele vastu peab ja raskemates tingimustes ennast õigustab. Siiamaani olen saanud kinnitust, et sai päris okei valik tehtud.
Jalanõud
Ostsin endale La Spotiva Primer Gtx-id. Olin juba pikemalt mõelnud, et Samelini saapad ei ole alati just kõige parem valik ja meeles mõlkusid mõned kergemad jalanõud. Eks needki saapad või botased või siis matkabotased on üsna vahepealne variant. Leidub palju kergemaid iseendeid, mis on palju hingavamad (ilma tehnilise voodrita) ja ei ole veekindlad. Miks veekindla membraaniga saapad halvad on? Päris hea artikli on kirjutanud matkaguru Andrew Skurka siin: Why “waterproof” shoes will not keep your feet dry.
Need matkabotased lähevad artiklis kajastatud filosoofiaga (millega ma nõus olen) vastuollu, kuid miskipärast on vaja ikkagi enda naha peal ära proovida Gore Tex vooder.
Siiamaani olen Primeritega rahul. Vihma pidasid hästi kinni, lombid elasid üle ja katseks pistsin jala jõkke ja seest jäid kuivaks. Higistamisega tulid enamvähem toime ja minu puhul on see üsna hea tulemus. Kui oli võimalus puhkehetkedel korraks jalanõud jalast võtta, siis tegin seda ning tuulutasin ka sokke. Teise päeva õhtuks tekkis mul suure varba vahele vill, kuid see polnud ilmselt jalanõude süü. Kõik teised kohad jäid ilusti terveks ja villiohtu ei olnud. Kõige suuremaks tugevuseks pean ülihead talda, mis käitus igal pinnasel väga kindlalt (märjad kivid ja puujuured samuti!).
Mis edasi?
Järgmine suurema kaaluvõit tuleb uue magamiskoti arvelt. Külmematel aegadel olen kasutanud siiamaani ca 1,5 kg kaaluvat Ferrino Nightec Olive 600, mille mugavus temperatuur -5 on oma aja ilmselt üle elanud. Suviseks puhuks on juba üle kümne aasta olnud üks Lafuma kotikene, mis oli omal ajal väga kõva sõna. Kaalub kõigest 780 grammi ja mugavustemp on 10 või 12 kraadi. Kõige külmemates oludes olen kasutanud mõlemat kotti korraga.
Lähipäevil peaks saama endale uue Poola sulekoti, kuid sellest juba siis, kui esimene öö on magatud.
No comments:
Post a Comment